آشنایی با سرویس هیت مپ(heatmap) هانتانا

آشنایی با سرویس هیت مپ هانتانا

هیت مپ یک روش قدرتمند برای بررسی رفتار کاربران در وب سایت شما است و با استفاده از رنگ‌ها در طیفی از قرمز تا آبی مشخص می‌کند که چه المنت‌هایی در وب‌سایت، بیشترین کلیک (قرمز) و کم‌ترین کلیک (آبی) را دریافت می‌کنند.

ما در هانتانا از دو نوع هیت مپ “کلیک”و “حرکت” برای تحلیل رفتار کابران در صفحات مختلف سایت استفاده می‌کنیم. در ادامه به تعریف این دو جنبه و تفاوت آنها با یکدیگر می‌پردازیم.

هیت مپ کلیکمپ کلیک، اطلاعات و تعداد کلیک کاربران (در دسکتاپ) و ضربات انگشت (در موبایل) را روی المنت‌های مختلف صفحات بررسی و جمع‌آوری می‌کند. نقشه به صورتی تنظیم شده است که بخش‌هایی که بیشتری کلیک و ضربه می‎‌ خورند را به صورت رنگی نمایش می‌دهد (قرمز، نارنجی و زرد). 

این هیت مپ، حرکت کاربران در دسکتاپ را دنبال می‌کند. نقاط قرمز رنگ روی نقشه نشان‌دهنده این است که کاربران دسکتاپ، ماوس خود را به کدام بخش‌ها انتقال داده‌اند و از این طریق شما می‌توانید به این نتیجه برسید که کاربران هنگام بازدید صفحات شما بیشتر به کدام قسمت‌ها نگاه می‌کنند.

از همراهی شما سپاسگزاریم شما هم می‌توانید با ارایه نظرات خود در مورد این پست پیشنهاد و انتقاداتتان را با ما در میان بگذارید..